Akcesoria niemowlęce dla White & Black

Projekt tkaniny i akcesoriów niemowlęcych dla White & Black wyróżnionych znakiem "must have" na Łódź Design Festiwal 2012.

Twórczynie White & Black dostrzegły potencjał luki na rynku jaką był brak czarno-białych zabawek i akcesoriów dla niemowląt. Luki tak dużej, że na polskim rynku nie było nawet czarno-białych tkanin z odpowiednim atestem.

Zaprojektowana specjalnie dla White & Black tkanina z pięcioma różnymi wzorami, pozwoliła nowopowstałej firmie wejść na rynek z szeroką, atrakcyjną wizualnie ofertą. Obok tradycyjnych elementów wyprawki dla niemowląt - osłonek na łóżeczko, kocyków, rożków - powstały też produkty innowacyjne oraz zabawki.

Wzory na tkaninie dzielą się na dwie grupy - edukacyjny, stymulujący rozwój wzroku od pierwszych dni życia czarno-biały "patchwork" bazujący na podstawowych kontrastach kształtów i cztery wzory przeznaczone
do pierwszej stymulacji widzenia kolorowego - ornamentalne, z dodatkowym użyciem czerwieni.
Wszystkie wzory konsultowane były z psychologami i specjalistami od rozwoju i rehabilitacji noworodków i wcześniaków ale największym wyzwaniem było przekonanie rodziców do "surowej" czarno-białej stylistyki,
do tego że słodkie pastelowe kolory są tylko i wyłącznie dla nich, bo ich pociechy po prostu tego nie widzą...

>>>  DaWanda: produkty pokazane poniżej i wiele innych mozna kupić w naszym butiku na portalu DaWanda

Wystawy
Reprezentowane książeczką-harmonijką "White & Black" w ramach wystawy "must have from Poland 2012" pokazywane było:
na Inno Design Tech Expo w Hongkongu
w Mediolanie podczas Milan Design Week 2013
i podczas 11. edycji DMY International Design Festival Berlin.

Mediolan/Milan:

... 2023 © Copyright: MRKK | design studio [ pracownia@mrkk.pl ]